Nasza akcja „Zakupy dla Seniora”.

zakupy dla seniora

W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i chorych, portal ewyspiarz.info uruchamia specjalną akcję pomocy dla potrzebujących. Będzie ona obejmowała zakupy żywności, środków czystości czy leków.
Z akcji „Zakupy dla Seniorów” skorzystać będą mogły osoby w wieku powyżej 60 roku życia i inne osoby potrzebujące.
O zrobienie zakupów czy opłacenie rachunków poproście Państwo rodzinę lub sąsiadów. Jeśli jednak nie macie do kogo się zwrócić, zadzwońcie na specjalnie przeznaczony do tego numer telefonu, który podamy w sobotę (24 października) na łamach naszego portalu.
Zgłoszenia osób, które potrzebują takiej pomocy przyjmowane będą pod numerem telefonu

572-533-653 (w godzinach od 16:00 do 19:00)

lub pod adresem e-mail ewyspiarz@.pl.
Po otrzymaniu danych będziemy kontaktować się z osobą wskazaną czy rzeczywiście potrzebuje naszego wsparcia.
Po przeprowadzonej weryfikacji ustalimy szczegóły dotyczące realizacji zakupów, rozliczenia a także termin ich realizacji.
Z pomocy w ramach akcji „Zakupy dla seniora” skorzystać mogą osoby w wieku powyżej 60 roku życia, ale także osoby samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną, niemające rodziny w Świnoujściu. Osoba potrzebująca będzie mogła skorzystać z takiej usługi dwa razy w tygodniu, częściej jedynie w szczególnych przypadkach.
Uwaga! Nie pobieramy żadnych opłat za dostarczanie produktów.
Zachowujemy wszelkie środki ostrożności. Nie wchodzimy do mieszkań. Jesteśmy wyposażeni w rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Zachowujemy odpowiednią odległość między ludźmi. Przed każdym wyjazdem będziemy sprawdzać nawet temperaturę ciała.

W PRAKTYCE

Senior dzwoni i zgłasza potrzebę zakupu żywności, środków higienicznych, leków (realizacja recept). Wówczas uzgadniamy termin realizacji zamówienia przyjdzie do niego wolontariusz ze specjalnym identyfikatorem.

W uzgodnionym terminie wolontariusz ze specjalnym identyfikatorem weźmie od seniora listę potrzebnych produktów oraz pieniądze (prosimy o przekazywanie pieniędzy w woreczku) i zrobi zakupy (max. za 100 zł.- produkty żywnościowe), w sklepie, aptece która znajduje się w najbliższym otoczeniu. Potem je dostarczy i rozliczy się z wydanych środków (paragon). Zakupy zostaną przekazane seniorom z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Działamy tylko na wyraźną prośbę telefoniczną samego seniora. Jeśli senior nie zatelefonował, a pojawił się u niego ktoś, kto ma rzekomo zrobić zakupy, prosimy zachować ostrożność. To na pewno nie wolontariusz.

Senior będzie mógł skorzystać z takiej usługi dwa razy w tygodniu.

Pomoc skierowana jest do osoby w wieku powyżej 60 roku życia, ale także osoby samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną.

W ramach pomocy zakupowej wolontariusz nie zakupi m.in. art. tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów agd i rtv, nie opłaci usług.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wolontariuszy  ww. pomoc nie będzie udzielana osobom chorym na koronawirusa lub poddanym kwarantannie/nadzorowi epidemiologicznemu. Pamiętajmy, że profesjonalne pomaganie nie może opierać się na intuicji i dobrych intencjach, a powinno być oparte na działaniu metodycznym, profesjonalnie przygotowanym i bezpiecznym.

Jeżeli chcesz przyłączyć się do naszej akcji i pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, zgłoś się pod numerem telefonu 795-830-586 w godzinach (10:00 – 19:00) lub napisz e-mail na adres ewyspiarz@wp.pl.

Przepuść wolontariusza w kolejce do sklepu!
Za każdym z nich kryje się osoba potrzebująca.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM.

ewyspiarz.info
Administrator serwisu
Zabielski Ryszard

Dodaj komentarz